Неділя, 05.12.2021, 08:45
Вітаю Вас Гість | RSS

Block title
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Мапа

Психологічна служба

______________ 2017 - 2018 ______________

Методичні рекомендації скачати

Районний методичний кабінет повідомляє, що надійшли наступні нормативні документи Міністерства освіти і науки України щодо діяльності психологічної служби системи освіти України:

- наказ МОН України від 08.08.2017 №1127 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2020 року»;

- лист МОН України від 28.07.17 № 1/9-414 «Про забезпеченість фахівцями психологічної служби системи освіти та пріоритетні напрями діяльності у 2017-2018 навчальному році».

Просимо взяти до уваги та керуватися ними при організації методичної  роботи з педагогічними працівниками та укладанні планів робіт психологічних служб навчальних закладів. Електронні версії вищезазначених документів додаються.

______________ 2016 - 2017 ______________

Обласна Школа методиста психологічної служби

Обдарованість дитини… Що це таке? Можливо, це своєрідна іскра Божа, яку треба відшукати в її душі і допомогти не тільки не згаснути, спалахнути полум’ям. Завдання школи – підтримати учні і розвинути його здібності, підготувати грунт для того, щоб ці здібності було реалізовано. Саме з метою оптимізації роботи з обдарованими дітьми 1 листопада 2016 року на базі НВК «Оженинська ЗОШ І-ІІІ ст.(ліцей) – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» ім. Т.Г. Шевченка відбулося засідання обласної Школи методиста з психологічної служби з теми ««Психологічний супровід розвитку обдарованих дітей в освітньому просторі».

Директор НВК «Оженинська ЗОШ І-ІІІ ст. ЗОШ І-ІІІ ст. (ліцей) – дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) ім. Т.Г. Шевченка» розповіла творення сприятливого середовища для розвитку творчого потенціалу учнів у закладі та провела експрес-екскурс.

Практичний психолог НВК «Оженинська ЗОШ І-ІІІст.(ліцей) – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» ім. Т.Г. Шевченка Коломис А.М. розповіла про інтегровані уроки з психологом в роботі з обдарованими дітьми та показала фрагмент  інтегрованого уроку природознавства. Також учасники засідання мали можливість відвідати відкрите засідання гуртка «Природолюби» (вчитель Білик Валентина Леонідівна) та урок  історії «З історії першої школи села Оженин» (вчитель Гущук Тетяна Олексіївна).

Методист РМК відділу освіти Острозької районної державної адміністрації Остапчук Жанна Анатоліївна розповіла про забезпечення методичного супроводу у діяльності психологічної служби району з обдарованими дітьми та учнями. Практичний психолог Могилянівської ЗОШ І-ІІІ ст. поділилася досвідом щодо  виявлення та розвитку обдарованості  у  дітей  дошкільного  та  молодшого шкільного віку.

Про забезпечення   психологічного   супроводу розвитку   дитячої обдарованості розповіла Ярмолюк Інна Іванівна, практичний психолог НВК «Сіянцівська ЗОШ І – ІІІ ст. – дитячий садок». Соціальний педагог Плосківської ЗОШ І – ІІІ ст. Цюх Наталія Василівна    ознайомила із соціально-педагогічними чинниками розвитку творчих здібностей старшокласників.

         На завершення практичної частини засідання практичний психолог Плосківської ЗОШ І-ІІІ ст. Галімська К.О.  запросила учасників у «майстерню творчості» та провела із ними майстер-клас.

 За традицією гостям представили вітальний концерт вихованців закладу.

______________ 2015 - 2016 ______________

Обдарованість дитини… Що це таке? Можливо,  це - своєрідна іскра Божа, яку треба відшукати її душі і допомогти не тільки не згаснути, а й спалахнути полум’ям. Завдання школи – підтримати учня і розвинути його здібності, підготувати грунт для того, щоб ці здібності було реалізовано. Ключова роль у цьому належить шкільному психологу. 11.03.2016 в Розвазькій ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся семінар-практикум практичних психологів та соціальних педагогів, на якому розглядались проблемні питання обдарованості. Практичний психолог показала відкрите заняття «Школа - колиска творчості». Одним із етапів заняття було виготовлення ексклюзивних футболок для обдарованих дітей зі східних областей. Завершився семінар концертом «Творчі діти», який підготували учні школи. 

 

Освітня проблема району: «Створення й координація цілісної системи пошуку, розвитку, навчання й стимулювання індивідуальності педагогічних працівників, проведення моніторингових досліджень, орієнтованих на визначення динаміки педагогічних процесів».

Проблема психологічної служби району: "Створення і впровадження цілісної системи психолого- педагогічного супроводу школярів з метою надання психологічної допомоги в розвитку особистості і збереженні психічного здоров’я шляхом психологічного супроводу інноваційних технологій".

 Перспективи розвитку психологічної служби

на 2012-2013 н.р.

1.      Здійснення психологічної експертизи та моніторингу готовності педагогічних колективів шкіл до впровадження інноваційних методів діяльності.

2.      Сприяти введенню через варіативну складову курсу психології у навчальних закладах району.

3.      Своєчасне виявлення дітей з особливими потребами, їх діагностика, подальша корекційно - розвивальна робота та соціально-психологічний супровід

4.      Сприяти розвитку умінь і навичок соціальної адаптації учнівської молоді, розвитку їх здібностей і комунікативних навичок, вміння адекватно оцінювати ситуацію та реагувати відповідно до обставин.

5.      Продовжувати роботу по професійному самовизначенню учнів, готовності до профільного навчання, профілактиці здорового способу . життя, виявленню обдарованих дітей, учнів "групи ризику" і ін.

6.      Поліпшення роботи з батьками учнів та педагогічним колективом навчальних закладів.

7.      Забезпечення професійного росту працівників служби шляхом впровадження нових методичних форм роботи.

 

Про визначення завдань працівників психологічної служби системи освіти в умовах інклюзивного навчання

 

 

 
!!! ВАЖЛИВО !!!
Copyright Yagodka © 2021

За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації з сайту, гіперпосилання на сайт «Управління освіти, молоді та спорту Острозької райдержадмініністрації» – ostrog.at.ua – є обов'язковим.


Створити безкоштовний сайт на uCoz